معرفی کیوی

کیوی Kiwis گیاهی است از گروه گیاهان دولپه ای که بومی کشور چین است . این میوه به شکل تخم مرغی بزرگ است به طول 5 تا 8 سانتیمتر طول و 4 تا 5 سانتی متر عرض با پوشش پرزی قهوه ای و گوشتی سبز رنگ با دانه های سیاه . کیوی به 225 تا 240 روز دوره رشد نیاز دارد و بین -12 تا 40 ددرجه قابلیت ماندگاری دارد . این میوه در سردخانه ها در دمای 0 درجه نگهداری می شود . کیوی هایوارد از اواسط آبان تا اسفند ماه در ایران برداشت می شود. سالانه بیش از چهار میلیون و ۲۷۰ هزار تن کیوی در جهان تولید می‌شود. چین با تولید سالانه دو میلیون و ۳۹۰ هزار تن، بزرگ‌ترین تولیدکننده این محصول به‌شمار می‌رود. ایتالیا با ۵۲۳ هزار تن و نیوزیلند با ۴۳۴ هزار تن به ترتیب دومین و سومین تولیدکننده کیوی به‌شمار می‌روند. ایران نیز با تولید سالانه ۲۹۴ هزار تن، چهارمین تولیدکننده کیوی در جهان است.

بازاریابی بین المللی کیوی صادراتی

بازاریابی کیوی صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از خرده فروشی های کوچک و فروشگاه های زنجیره ای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در سراسر جهان متمرکز شده است.
بسیاری از شرکت های تولیدی در سراسر جهان استراتژی بازاریابی خود را بر روی بازاریابی دیجیتال متمرکز کرده اند . هر ساله فروش انلاین نسبت به فروش سنتی 15 درصد رشد را نشان می دهد.این رقم نشان می دهد بسیاری از صاحبان کسب و کار ها به فکر استفاده از ظرفیت های بازاریابی دیجیتالی هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اثر بازاریابی دیجیتال در صادرات مراجعه کنید.
شما می توانید با استفاده از خدمات ماهان همزمان از بازارایابی دیجیتال و سنتی برای بازارایابی و فروش محصول خود استفاده کنید.

صادرات کیوی

 

 

 

0/5 ( 0 نظر )
0/5 ( 0 نظر )
مقایسه
علاقه مندی ها 0
Open wishlist page Continue shopping
شرکت تجاری بازرگانی جوان شرکت تجاری بازرگانی جوان شرکت تجاری بازرگانی جوان شرکت تجاری بازرگانی جوان